Кашель – одна з найчастіших скарг від батьків дитини, що хворіє.
Багато інфекцій дихальних шляхів супроводжуються кашлем, який не вимагає медикаментозного лікування і сам проходить протягом досить короткого часу. За допомогою кашлю організм дитини очищає дихальні шляхи, тому придушення кашлю може призвести до помітного погіршення стану дитини. Кашлевий рефлекс у дітей вроджений, однак, здатність відкашлювати мокроту розвивається з віком і досягає прийнятного рівня у 4-5 років. У малюків носоглотка влаштована таким чином, що більша частина слизових виділень при нежиті стікає задньою стінкою глотки і потрапляє на голосові зв’язки, подразнюючи їх і спричиняючи рефлекторний кашель.
Основним способом лікування такого кашлю є рясне пиття і зволоження повітря, яким дихає дитина.
При деяких захворюваннях (астма, муковісцидоз та ін.) у дихальних шляхах утворюється велика кількість в’язкого мокротиння.
У цьому випадку дитина повинна приймати певні препарати, що розріджують мокротиння і сприяють його виведенню.
Обирати препарат від кашлю самостійно – небезпечно для дитини, позаяк механізм дії ліків різниться, ефективність їх при попередніх хворобах не є приводом для використання при наступних захворюваннях. Тривалий кашель – довше 2-х тижнів – підстава показати малюка лікарю.